Nezaradené

KOMUNITNÝ VÝLET

KOMUNITNÝ VÝLET

Voľný pracovný deň je ako stvorený na komunitný výlet, preto sme sa v komunite Spišská Nová Ves rozhodli stráviť 8. máj 2023 na cestách. Vybrali sme sa smerom na východ. Naším hlavným cieľom bolo navštíviť sr. Maximiliánu, ktorá bola na kúpeľnej liečbe v Bardejovských kúpeľoch. A prečo nevyužiť okolité ponuky?

Cestou do Bardejova sme sa pristavili na pútnickom mieste v Gaboltove. Pre mnohé sestry to bola prvá návšteva tohto starého pútnického miesta. Hoci bol pomerne chladný deň, pri Panne Márii sme sa v kostole sv. Vojtecha zohriali modlitbou ruženca, májových litánií a breviára. Chvíľu sme sa poprechádzali po okolí, dali sme si z nabalených bagiet a pokračovali sme v ceste za sr. Maximiliánou. 

Tá nás už čakala pred hotelom, v ktorom bola ubytovaná. Teraz už naozaj – potrebovali sme sa trochu zohriať po tom, čo nás (hoci v máji) uzimil Gaboltov. Tak sme sa nakrátko všetky nasťahovali do izby sr. Maximiliány – veď prečo nie? Dobrých ľudí sa vraj všade veľa zmestí. Tak sme si to overili. A naozaj, do jednej malej dvojposteľovej izby nás vošlo 15 sestier.

Odtiaľ sme sa nechali pozvať na „najlepšiu kávu v okolí“. Ešte sme využili možnosť prejsť sa po areáli kúpeľov a pokračovali sme v ceste. Nenechali sme si ujsť príležitosť a navštívili sme baziliku sv. Egídia v Bardejove. No a byť v Bardejove a nenavštíviť raslavickú komunitu, to sa nedalo. Preto posledná zastávka bola v Raslaviciach. Sestry nás už čakali. Spoločne sme sa pomodlili vešpery v kaplnke a pokračovali sme s agapé zo spoločných zásob. Veľmi otvorenú a pokojnú atmosféru postupne rozpustil pokročilý čas, a tak sme bez ďalších zastávok šli priamo do Spišskej Novej Vsi.

Takých výletov nebýva mnoho, ale keď už sú, tak stoja za to! Ďakujeme sestre predstavenej, sr. Tarzícii, za možnosť ísť na takúto „okružnú jazdu“ i všetkým sestrám za každý osobný vklad a otvorenosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *